Jesteś tu po raz pierwszy?

Mam na imię Karolina (w sieci przedstawiam się również fitmiracle) i żartobliwie mówię o sobie, że urodziłam się blogerką. To było jak instynkt. W chwili pierwszej styczności z Internetem, miałam niespełna dziesięć lat. Jeszcze nie do końca byłam świadoma, na czym to wszystko polega, ba! wówczas problemem była dla mnie nawet podstawowa obsługa komputera, a mimo to już wtedy coś mi podpowiadało, że blogosfera to moje miejsce. 


Jestem anonimową kubkoholiczką, największą fanką Grey's Anatomy i często powtarzam, że nie ma rzeczy niemożliwych. Uwielbiam muzykę na żywo, podróże i języki obce. Zdrowym stylem życia zainteresowałam się w czasach gimnazjum i tak już zostało. Rok 2014 był dla mnie przełomowy. Wiosną ukończyłam kurs instruktora fitness, a jesienią podjęłam studia na kierunku dietetyka. Od samego początku wiedziałam, że wybiorę specjalizację kliniczną. Środowisko medyczne zawsze mnie przyciągało, powiem więcej - wręcz pociągało i do teraz nic się nie zmieniło. Swoją przyszłość zawodową chcę związać z dietoterapią i żywieniem pacjentów onkologicznych.

Fitmiracle to blog lifestylowy, powstały latem 2012 roku. Od samego początku piszę o tym, co zajmuje ważne miejsce w mojej codzienności, dzielę się wiedzą i doświadczeniami. Bliskie są mi tematy związane z nurtem body positive, będącym odpowiedzią na ciągle rosnącą falę zaburzeń odżywiania, natomiast moje poglądy dotyczące żywienia i aktywności fizycznej silnie zakorzenione są w racjonalnym i opartym na dowodach naukowych podejściu, które nie ma nic wspólnego z aktualnie panującymi modami. Mimo że dietetyka sportowa to kompletnie nie mój konik, interesuje się też sportami sylwetkowymi. Kiedyś publikowałam jako Savannah Grey; aktualnie nie ukrywam się już pod żadnym pseudonimem. 
Skąd nazwa i hasło bloga?
Prawidłowe odżywianie poprawia nie tylko sylwetkę, ale przede wszystkim stan zdrowia i odporność, a co za tym idzie sprawia, że rośnie nasza witalność i energia. Korzyści wynikające ze zmiany nawyków żywieniowych wpływają na lepszą jakość życia, dzięki czemu często przeistaczają się w ogromną rewolucję, której początkowo nawet się nie spodziewaliśmy. W moich oczach cały ten mechanizm to taki pewnego typu cud.  

Przeszłam długą drogę od fatalnych wyborów dietetycznych przez różnego rodzaju zaburzenia odżywiania aż do miejsca, w którym jestem teraz. Skoro ja mogłam dokonać zmian, dlaczego Tobie miałoby się nie udać? :)

Dbanie o zdrowie to czysta przyjemność!

! UWAGA: zanim zaczniesz czytać moje wpisy...
zwróć, proszę, uwagę na daty ich publikacji. To ważne, ponieważ nie edytuję starych treści, bo blog jest dla mnie również formą pamiętnika. Pssst, pamiętaj, że formalnie jeszcze nie jestem dietetykiem, a już na pewno nie byłam nim, gdy powstało to miejsce. Proszę, nie oceniaj moich aktualnych kompetencji przez pryzmat przeszłości. Człowiek uczy się przez całe życie.




Kontakt: fitmiracle.blog@gmail.com
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...