środa, 2 lipca 2014

Dwa proste pytania, a jak wiele potrafią zdziałać...

Zatrzymaj się na chwilę, zaparz sobie ulubioną herbatę lub kawę, włącz muzykę, która dobrze Ci się kojarzy, weź kartkę i długopis. To jest moment tylko dla Ciebie. A! I mam do Ciebie jeszcze jedną prośbę - bądź ze sobą tak szczera, jak to tylko możliwe. 

Przed Tobą trzy grupy magicznych pytań. Odpowiadając na nie, nie zastanawiaj się długo. To, co jako pierwsze przyjdzie Ci na myśl, będzie tym, czego szukasz. Pamiętaj, żeby spisać wszystkie odpowiedzi i emocje, które czujesz. Te notatki przydadzą Ci się później.

soup.io
Gdy nie potrafisz odnaleźć motywacji do działania:
1. Dlaczego chcesz dokonać zmiany/osiągnąć ten cel?
2. Jak zmieni się Twoje życie, gdy będziesz mieć już w rękach, to czego chcesz?

Gdy borykasz się z problemem natury psychicznej i nie wiesz, gdzie jest jego źródło:
1. Czego brakuje Ci w życiu?
2. Co możesz zrobić, by chociaż zbliżyć się do obrazu życia, które chcesz wieść? (nie uznaję odpowiedzi: nic! zawsze można coś zrobić)

Gdy łączysz w sobie dwa powyższe punkty:
1. Co cię powstrzymuje?
2. Czy aby na pewno ograniczenia, które Twoim zdaniem nie pozwalają Ci na szczęście, są prawdziwe? Może po prostu używasz ich jako wymówek, bo tak jest łatwiej.


Najprostsze rozwiązania są zawsze najefektywniejsze. Nie ma nic lepszego niż szczera rozmowa z samym sobą. Wracam do tych pytań za każdym razem, gdy mam wrażenie, że zaczyna dziać się coś niedobrego i jeszcze nigdy mnie nie zawiodły. Mam cichą nadzieję, że w jakimś stopniu pomogą również i Tobie.

Pamiętaj, że wszystko zależy od Ciebie i nic samo się nie zrobi. Życie jest pasmem wyborów. Upewnij się, że wybierasz dobrze.6 komentarzy:

 1. Bardzo wartościowy wpis, dzięki:)

  OdpowiedzUsuń
 2. dziękuję ;*

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki :) Wydrukowałam sobie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czesc. Mam nadzieje,ze zdajesz sobie sprawe,ze podanie zrodla obrazka oznacza podanie nazwiska tworcy, a nie soup.io, ktore w zaden sposob nie wskazuje na tworce (posiadacza praw autorskich). :P To tak na przyszlosc..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieeeem, ale na zupie/tumblrze bardzo ciężko wychwycić prawdziwego autora. Stąd jedynie takie oznaczenie.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...