wtorek, 6 sierpnia 2013

Piękno zdrowego trybu życia

Kartka z wygórowanymi celami na ten miesiąc (poziom ich trudności przypomina mi, że nie ma czasu na obijanie się i wymówki, a poza tym wyznaję zasadę "celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami") umieszczona na tablicy korkowej, na którą spoglądam mimowolnie tysiące razy dziennie, okazała się strzałem w dziesiątkę. Obok niej widnieje pytanie, które stało się sierpniowym mottem: jak wiele można osiągnąć w czasie jednego miesiąca? Razem tworzą duet, który utrzymuje moją motywację na najwyższym poziomie.

(c) Savannah Grey

Za każdym razem, kiedy z ledwością łapię oddech podczas ciężkiego treningu, pytam sama siebie, "czemu ja sobie to robię? Chyba oszalałam!" i zaczynam się śmiać. Na pierwszy rzut oka nie ma nic fajnego w niemal codziennym wylewaniu siódmych potów i umieraniu ze zmęczenia. Przecież znacznie przyjemniej byłoby usiąść przed telewizorem z paczką czipsów, prawda? No, właśnie nie do końca.

Zaczyna się od niewielkich zmian, jednak w szybkim tempie dopada nas niedosyt i chcemy zwyczajnie więcej. Pokonywanie własnych słabości jest uzależniające. Z każdym dniem apetyt na (kolejne) sukcesy rośnie. Ciągła rywalizacja z samym sobą i podejmowanie coraz bardziej wymagających wyzwań sprawia, że stajemy się silniejsi zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Znika strach przed nowymi doświadczeniami, a w jego miejscu pojawia się wielka ochota na czerpanie z życia pełnymi garściami. W końcu słowo niemożliwe przestaje istnieć w naszym słowniku. Żyć zdrowo i aktywnie znaczy przebywać poza swoją strefą komfortu, a wszyscy wiemy, że to właśnie tam dzieją się niesamowite rzeczy.

Zdrowy tryb życia to najprostszy i najpiękniejszy przepis na czyste szczęście. Aktywność fizyczna utrzymuje nas w dobrej kondycji, dzięki czemu mamy więcej energii, rośnie nasza pewność siebie, potreningowe endorfiny dbają o to, by uśmiech nie schodził nam z twarzy, a zdrowa żywność uzupełnia cały efekt właściwym odżywieniem organizmu.


Bycie FIT sprawiło, że przeszłam mentalną metamorfozę:
 • Początki: chcę schudnąć 8 kg w tydzień i być niemożliwie chuda
 • Teraz: chcę być w stanie zwyciężyć w Igrzyskach Śmierci i podnieść hipopotama
To trochę tak z przymrużeniem oka, ale doskonale streszcza zaistniałe zmiany.

Nie jestem w stanie sobie wyobrazić, że kiedykolwiek mogłabym zrezygnować z takiego stylu życia.

(c) Savannah Grey

13 komentarzy:

 1. Też tak miałam. I choć teraz też chcę zrzucić parę kilo to moim głównym celem jest bycie fit przez resztę życia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie to ujęłaś:)

  Jesteś inspirującą osobą,takich ludzi tu trzeba:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, bardzo lubię twój blog za wpisy motywacyjne! Pozdrawiam ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jesteś strasznie inspirującą osobą! Dobrze, ze trafiłam na Twojego bloga, bo z moim słomianym zapałem właśnie takich osób mi trzeba:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie napisane :) Wiesz, może to dziwne, bo choć nie tracę na wadze to też zaczynam dążyć do lepszej kondycji, niż do tracenia na wadze. I wcale mi to nie przeszkadza.
  Bardzo lubię Twojego bloga i choć rzadko komentuje to na prawdę często czytam :*

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystko jest możliwe ważne to aby chcieć ! pozdrawiam :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Meritum sprawy i metamorfozy człowieka prawdziwie fit :) Gratulacje, oby tak dalej a zajdziesz daleko psychicznie i fizycznie

  OdpowiedzUsuń
 8. Co trafię na Twojego bloga, to zawsze mam większą motywację!

  OdpowiedzUsuń
 9. Dla mnie to już swego rodzaju uzależnienie :D

  OdpowiedzUsuń
 10. jak się zacznie to potem ciężko przestać- mam to samo :)

  Pozdrawiam,
  Fit
  ______________________________
  www.fashionbyfit.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Jak dobrze, że trafiłam na taką osobę jak Ty! W tym momencie, gdy tylko pojawia się chwilka zwątpienia, zerkając właśnie tu dostaję tego kopa, a wtedy nachodzi mnie myśl 'nie możesz zaprzepaścic, tego co już masz!' - Dziękuję Ci bardzo! Proszę o jeszcze większą dawkę! Pozdrawiam Pola <3

  polaprisme.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. najgorsze to usiasc przed TV z paczka chipsow

  :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja tez ostatniu=o wzięłam się za siebie i stworzyłam dla zachęty opakowanie na którym zapisuję ile udało mi się schudnąć. Jak dotrę do 55 kg to pudełko położę w widocznym miejscu aby mi przypominało o tym co osiągnełam i ile mnie to kosztowało. Do środka opakowania wkładam wszystkie słodycze jakie dostaję. Rozdam je później w rodzinie

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...