środa, 3 lipca 2013

Zasady szczęśliwego człowieka cz. II

Według mnie szczęście zamknięte jest w kilku dosyć prostych zasadach. Cztery z nich na blogu pojawiły się w marcu. Czas najwyższy na kolejną część szczęśliwego regulaminu.

część pierwsza

Oczywiście, jest to lista bardzo subiektywna. W moim przypadku sprawdza się koncertowo. Z czystym sercem mogę przyznać, że wprowadzenie w życie zaledwie jednej z tych zasad, zmienia niesamowicie spojrzenie na świat. 


Zasada numer 5:
Życie zaczyna się poza twoją strefą komfortu.

Podejrzewam, że pojęcie strefy komfortu obiło się o uszy zdecydowanej większości z nas, o ile nawet nie wszystkim. Czy jest ktoś, kto nie zgadza się ze stwierdzeniem, że w strefie komfortu jest nudno, marzenia nie są spełniane, czas jest marnowany, a my po prostu oddalamy się od prawdziwego szczęścia?


Zasada numer 6:
To co robisz, jest jedyną różnicą pomiędzy tym, kim jesteś a tym, kim chcesz być.

Jesteś kowalem swojego losu. Chcesz być biegaczem? Zainwestuj w sportowe buty i po prostu biegaj. Zawsze marzyłeś o tym, by być chociaż trochę odważniejszym? Zrób coś szalonego, przełam strach, udawaj, że wcale się nie boisz, a z czasem twoje marzenie się spełni. Wszystko zależy tylko od ciebie. To naprawdę prostsze niż myślisz.

Zasada numer 7:
Wyzwania to twoi przyjaciele.

To, co nie jest dla nas wyzwaniem, nigdy nie pozwoli się nam rozwinąć. Zadania nie sprawiające nam trudności, co prawda nie powodują, że się cofamy, ale z całą pewnością nie będą też pomocne w dążeniu do stawania się lepszym w danej dyscyplinie/dziedzinie.

Zasada numer 8:
Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia.

Jak mawia Ewa Chodakowska (choć ta zasada nie dotyczy jedynie kwestii dbania o zdrowie i sylwetkę), nic się samo nie wydarzy. Nasze marzenia się nie spełnią, jeśli my im w tym nie pomożemy.

12 komentarzy:

 1. Moja ulubiona zasada to numer 5. Zdecydowanie się sprawdza :)

  OdpowiedzUsuń
 2. powiedziałabym więcej... marzenia spełnia się najczęściej poza swoją strefą komfortu!

  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. zgadzam się, z małym wyjątkiem - czas spędzany w strefie komfortu nie zawsze jest zmarnowany. czasami potrzeba spędzić chwilę w tej strefie aby ją wzmocnić :) Np.

  OdpowiedzUsuń
 4. Brak mi słów. Jakie to wszystko prawdziwe..

  OdpowiedzUsuń
 5. Czysta prawda w każdej z zasad, do mnie szczególnie trafia ostatnia. Zawsze mi przypomina, że nie mogę czekać, że samo coś się stanie- szczęściu trzeba pomóc i samemu spełniać swoje marzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Święta prawda. A strefa komfortu to zmora każdego z nas, bo czymże jest luksus połączony z nudą a hardcorowe warunki połączone z spełnionymi marzeniami ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Życie zaczyna się poza twoją strefą komfortu" jest to jedno z najbardziej trafionych stwierdzeń z jakimi się spotkałem,
  a to zdanko jest po prostu kwintesencją wszystkich naszych działań w strefie samorozwoju.

  "Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia". Prawda! :-)
  Same się nie zrobią, i nie zrealizują, ale z naszą "pomocą" jak najbardziej więc do dzieła.
  Pozdrawiam serdecznie Paweł
  http://twojwybortwojaprzyszlosc.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. a w sumie jak matura? już po wynikach, a cicho. nie chcę znać twoich szczegolowych wynikow, tylko czy jestes zadowolona i gdzie sie wybierasz na studia :> nie chce byc wscibska, tylko zapytac, bo w sumie ten sam rocnzik :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, jak już pisałam w odpowiedzi na wcześniejsze komentarze: więcej radości niż smutków :) Ogólnie rzecz ujmując jestem zadowolona. Czy wybiorę faktycznie studiami to się okaże. Mam na oku parę innych możliwości, które wydają się nawet bardziej korzystne niż same studia, ale jeśli konkretnie o nie chodzi to na celowniku są Katowice :)

   Usuń
 9. świetne rady, podobnie jak ich poprzednia część. Najbardziej podobają mi się zasady nr 5 i 6

  OdpowiedzUsuń
 10. Wspaniała, wspaniała, bardzo wartościowy post. A o zasadzie numer pięć staram się pamiętać zawsze i obecnie to właśnie ją usiłuję wprowadzać w życie.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...