czwartek, 7 marca 2013

7 powodów dla których warto być aktywnym

1. Testosteron
Przy treningu siłowym mięśnie wytwarzają testosteron, który daje nam niepohamowaną energię, wytrzymałość i pewnego rodzaju agresję (w pozytywnym znaczeniu), która często przydaje się w trudach życia codziennego.
Testosteron jest powszechnie uważany za typowo męski hormon, jednak oprócz jąder wytwarzają go też nadnercza i jajniki, co oczywiście oznacza, że posiadają go zarówno mężczyźni jak i kobiety. 

2. Przejrzystość umysłu i koncentracja
Aktywne ciało idzie w parze z aktywnym umysłem. Im bardziej konsekwentnie i systematycznie ćwiczysz, tym bardziej odporny będziesz na zaburzenia koncentracji i wycieńczenie powodowane długotrwałą pracą psychiczną.

3. Refleksje
Trening to czas, w którym Twoje ciało pracuje, gdy umysł odpoczywa. Jeśli próbujesz rozwiązać jakiś problem, ale żaden sensowny pomysł nie pojawia się w Twojej głowie, idź na trening! Bądź aktywny, wyłącz myślenie i daj sobie szansę na podświadome posklejanie kawałków układanki. 

4. Oczyszczenie
Pocenie się regularnie poprzez ćwiczenia usuwa toksyny z organizmu, co sprawia, że czujemy się bardziej komfortowo i witalnie.

5. Sen
Badania naukowe potwierdzają, że regularna aktywność fizyczna wpływa na lepszą jakość snu i pomaga w  eliminacji problemu bezsenności.

6. Dłuższe życie
Jeśli zdecydujesz się ćwiczyć regularnie, zainwestujesz nie tylko w aktualną poprawę kondycji i sylwetki, ale i w dłuższe życie. Osoby aktywne "odstraszają" starość.

7. Pewność siebie
Zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna niezawodnie budują naszą pewność siebie, która jak wszystkim wiadomo - jest kluczem do odnoszenia sukcesów na wszystkich innych płaszczyznach życia.

8 komentarzy:

 1. Punkt trzeci i siódmy - święta prawda! :)
  Odkąd zaczęłam ćwiczyć, zauważyłam, że jestem bardziej kreatywna :)
  I nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych :)

  OdpowiedzUsuń
 2. wszystko prawda, a ostatnio najbardziej odczuwam nr 5 - odkąd ćwiczę systematycznie problem bezsenności mam za sobą - padam jak czyżyk : D

  OdpowiedzUsuń
 3. Wybrałaś chyba najfajniejsze i najbardziej przekonujące powody ze wszystkich :) Super post.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo trafne powody! :) a jak ze snem nigdy nie miałam problemu, tak teraz nie mam go jeszcze bardziej, śpię jak suseł :D

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo fajne 7 powodów:) całkowicie się z tym zgadzam:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wiedziałam o testosteronie ;o Fajnie ^^

  OdpowiedzUsuń
 7. nic tak nie odstresowuje jak ćwiczonka;)

  OdpowiedzUsuń
 8. zawsze miałam problemy ze snem,a przy regularnym uprawianiu sportów padam w kilka minut :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...